INFOLINIA: +48 535 560 730 w godz. 10-18

Zmiana rozmiaru obrączki ślubnej - Prawda czy Mit?

2017-09-08
Zmiana rozmiaru obrączki ślubnej - Prawda czy Mit?
  Od ponad roku nosimy obrączki, zaraz po ślubie były idealne, ale ostatnio widzę, że moja obrączka zsuwa mi się z palca, nawet raz mi spadła... Boję się, że w końcu ją zgubię... Idealnie pasuje na mój środkowy palec, ale niewygodnie jest mi ją tak nosić. Moja obrączka ma jeden kamień, jest grawerowana i pewnie nie można jej zmniejszyć u jubilera, a na pewno nie chcę kupować nowej obrączki. Co mam zrobić?

Przeglądając fora internetowe trafiliśmy na wpis, który okazał się być idealnym tematem na kolejny artykuł naszego bloga, tym bardziej, że nawiązuje do poprzedniego artykułu.  Co zrobić, kiedy rozmiar Waszej obrączki okaże się nieodpowiedni? Sprawdźcie fakty i mity na temat zmiany rozmiaru obrączek.


zmiana rozmiaru obrączki ślubnej

- zmieniać rozmiar można tylko w obrączkach klasycznych – MIT

To prawda, że zdecydowanie najłatwiej jest skorygować rozmiar bezszwowej, gładkiej obrączki. Nie posiada ona kamieni, ani wzorów które mogłyby się zniekształcić przy zmianie rozmiaru. Korekta rozmiaru klasycznej obrączki w każdym jej kształcie oraz kolorze nie wiąże się z ryzykiem jej uszkodzenia, jeśli wykonana zostanie przez specjalistę jubilera oraz nie przekroczy bezpiecznego zakresu takiej korekty.
Wasza obrączka jest mocno zdobiona, lub ma kamienie? Nie martwcie się, w Cardano znamy sposoby także na zmianę rozmiaru takich obrączek, więc w naszym przypadku stwierdzenie, że zmieniać możemy rozmiar tylko w obrączkach klasycznych będzie mitem.

- nie można zmieniać rozmiaru w obrączkach dwukolorowych – MIT

Specjalistyczne urządzenia produkcyjne oraz nowoczesna cyfrowa technologia wytwarzania obrączek stosowana u producentów Cardano Jewellery sprawiają, że wykonanie korekty rozmiaru jest możliwe nawet w obrączkach wielokolorowych. Musimy pamiętać, że taka operacja nie jest łatwa do wykonania i wiąże się z nią pewne ryzyko zniekształcenia obrączki, jednak aby je zniwelować zaleca się bezpieczną korektę obrączek do około +/- 1-2 rozmiarów, tak by nie była widoczna gołym okiem.

- nie można zmieniać rozmiaru w obrączkach z grawerem – MIT

Grawerunek wewnątrz obrączek sam w sobie nie stanowi technicznego problemu w korekcie rozmiaru, ale po takiej operacji po prostu wygląda nieestetycznie. W obrączkach Cardano przy korekcie rozmiaru grawer wykonany będzie na nowo – nie będzie więc on rozciągnięty czy zniekształcony. Tak więc przy zmianie rozmiaru można dodatkowo pomyśleć o… zmianie grawera lub dodaniu jakiegoś nowego elementu np. odcisku palca :)

- nie można zmieniać rozmiaru w obrączkach z kamieniami – MIT

Operacja zmiany rozmiaru wysadzanej kamieniami obrączki nie należy do najprostszych, ale w Cardano Jewellery nie jest niemożliwa. Zaufani producenci Cardano i na to znaleźli sposób. Odbywa się ona zupełnie inaczej niż w przypadku modelu klasycznego, gdyż nie wykonuje się jej bezpośrednio na obrączce z osadzonymi kamieniami. Aby zmienić jej rozmiar, tworzy się nową bazę obrączkową w odpowiednim rozmiarze i na niej na nowo oprawia kamienie z poprzedniej obrączki. Taka procedura zapewnia stabilność osadzenia kamieni oraz gwarancję jakości korekty bez ryzyka zniszczenia obrączki.

- obrączki grawerowane lub matowe nie mogą być zwiększane - MIT

Zwykle zdobienia na obrączce umożliwiają zmianę rozmiaru o +/-1 rozmiar, natomiast matowienie obrączki nie ogranicza możliwości korekty rozmiaru – po korekcie rozmiaru matowienie zostanie wykonane na nowo.

- możliwość powiększenia rozmiaru obrączki zależy od jej wysokości – PRAWDA

Zakres korekty zależy od wysokości obrączki – im wyższa obrączka, tym większa korekta rozmiaru będzie możliwa. Trzeba w tym przypadku pamiętać, ze rozciągnięcie obrączki o 1 rozmiar to zwiększenie jej obwodu o 1mm. Obrączka po takiej korekcie na pewno zrobi się odrobinę cieńsza. Musimy pamiętać o tym, że wszystkie złote obrączki Cardano objęte są dożywotnią gwarancją jakości stopu, która zostanie zachowana także po korekcie rozmiaru o co zadba producent wykonujący korektę rozmiaru. Dlatego też obrączki mają pewne ograniczenia co do wielkości korekty – np. nie możemy wykonać zbyt dużego powiększenia obrączki, gdyż wtedy mogłaby zacząć się wyginać lub nawet pęknąć.

- obrączka z soczewką nie może być korygowana – MIT

Profil wewnętrzny obrączki nie przeszkadza w zmienianiu rozmiaru obrączki, a po korekcie rozmiaru u specjalistów Cardano obrączka nie zmieni swojego kształtu, tak więc nadal będziecie mogli cieszyć się komfortem jej noszenia z wyoblonym profilem wewnętrznym.

- nie można powiększyć obrączki typu ‘’slim’’ - PRAWDA

Obrączka, nawet klasyczna, która ma wysokość typu ‘’slim’’ (ok. 0.8mm) faktycznie nie może być korygowana. Zbyt niska obrączka po korekcie mogłaby się wyginać i mieć bardzo ostre brzegi, dlatego dla Waszego bezpieczeństwa nie skorygujemy takiej obrączki. W przypadku, gdy zmiana rozmiaru jest konieczna, proponujemy wykonanie repliki obrączki. Jest to nowa obrączka w odpowiednim rozmiarze, a wykorzystując ‘’starą’’ koszt takiej usługi nie będzie wysoki.

- obrączki z tytanu nie mogą być korygowane rozmiarowo – PRAWDA

Tytan jest bardzo lekkim, ale trwałym metalem, który podczas ewentualnej zmiany szybko się utwardza i jest mało plastyczny. Naszym klientom w przypadku obrączek tytanowych proponujemy wykonanie repliki w nowym rozmiarze, która jest idealnym rozwiązaniem w przypadku konieczności zmiany rozmiaru.

- rozmiar obrączki możemy zmienić tylko raz - MIT

W przypadku zwykłej korekty rozmiaru mamy ograniczoną ilość takich operacji, jednak możemy jej dokonać więcej niż 1 raz. Wszystko zależy od tego, jaką obrączkę chcemy skorygować po raz kolejny. Musimy pamiętać, że każda ingerencja w gotową już obrączkę może ją osłabiać i destabilizować, dlatego odradzamy wielokrotną zmianę rozmiaru obrączki. W ostateczności polecamy wykonanie repliki. 

Wyjątek odbiegający od opisanych mitów i prawd stanowią obrączki światowej marki Saint Maurice, które są dostępne w salonach Cardano Jewellery. W przypadku tych obrączek nie musimy ograniczać się do jak najmniejszej ilości zmiany rozmiaru, nie mamy także ograniczenia na wielkość dokonywanej korekty czy też jej możliwości ze względu na osadzone brylanty.

Faktem jest to, że z biegiem lat rozmiar palca zarówno u kobiet jak i mężczyzn zmieni się. Dlatego przy wyborze obrączek warto dopytać konsultanta o wszystkie zalety i przede wszystkim wady danego modelu obrączki, pamiętając także o możliwościach zmiany rozmiaru w przyszłości. Nasze palce też w dużej mierze zmieniając swoją objętość lubią dostosowywać się do noszonych obrączek, więc tym bardziej nie należy podejmować decyzji o korekcie rozmiaru na podstawie chwili lub w momencie, gdy produkt nie był jeszcze użytkowany, a tylko kilka razy przymierzony po zakupie. Tutaj zachęcamy też do przeczytania naszego poprzedniego artykułu: Jak idealnie dobrać rozmiar obrączek ślubnych?


Masz pytania? Skontaktuj się z nami: Kontakt

 

Nasze salony:

Jubiler Toruń

Jubiler Bydgoszcz

 

Zobacz też nasze inne artykuły:

Jak kupić tanie obrączki ślubne, ale nie w promocji?

Obrączki ślubne - jaki materiał wybrać?

Proces produkcji złotych obrączek Cardano

 

Szukasz pierścionka? Sprawdź:

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Jak wybrać klasyczny pierścionek zaręczynowy z brylantem?

Pierścionek zaręczynowy białe czy żółte złoto? Wybierz kolor, który rozświetli jej serce!

 

Obejrzyj na YouTube:

Czym jest próba złota oraz stop złota?

Jakie kamienie wybrać do obrączek ślubnych?

Gwarancja i serwis obrączek ślubnych - 7 rad na co zwrócić uwagę podczas zakupu

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2017
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel