Kiedy trzeba ściągnąć obrączkę ślubną? Pomoc przy opuchniętej dłoni!
Wyobraź sobie, że palec, na którym nosisz swoją wymarzoną obrączkę niespodziewanie puchnie do tego stopnia, że jej ściągnięcie staje się niemożliwe! Taka sytuacja może prowadzić do bólu fizycznego, frustracji, a nawet paniki... no bo co teraz zrobić? W naszym dzisiejszym artykule dowiesz się w jakich sytuacjach palce mogą puchnąć i jak dzięki temu uniknąć cięcia obrączki lub palca!
CZYNNIKI ZEWNĘTRZNE
Do tego rodzaju czynników, które w jakimś stopniu wpływają na zwiększenie objętości tkanek w organizmie z zewnątrz możemy zaliczyć :
Pogodę
o swojej obrączce ;).
Pory roku
W przypadku wielu osób, palce mogą być bardziej opuchnięte w okresach upałów lub wyjątkowo gorących dni. Natomiast zimą z reguły palce są bardziej obkurczone niż latem.
Wysokie ciśnienie
Praca zawodowa
Są takie zawody, w których nasze dłonie to najdroższe narzędzie. Mowa tu o całej służbie zdrowie, fizjoterapeutach ale także spawaczach czy zawodowych kierowcach oraz muzykach. Pracując dłońmi przez wiele godzin przyczyniamy się do tego, że będą one puchły z powodu nadużycia. ;) Dlatego jeśli wiesz, że czeka Cię kilkugodzinna ciężka praca to zdecyduj się na zdjęcie obrączki, lub obserwuj czy nie jest ona zbyt ciasna.
Domowe czynności
Czy u Ciebie sobota to także dzień mopa? ;D Jeśli tak jak większość osób w weekend poświęcasz czas na domowe porządki (pranie / mycie okien / odkurzanie itp). To nie dziw się, że po wszystkim popijając kawusie zauważyć, że obrączka odrobinę ciśnie palec lub co gorsza zebrała dodatkowe rysy! Jeśli wszystkie prace jakich się podejmujesz są wykonywane ręcznie, to dłoń po prostu musi spuchnąć. Nasza rada? Wyrób sobie nawyk ściągania obrączki przy sprzątaniu lub remontach ;).
CZYNNIKI WEWNĘTRZNE
Są to takie czynniki, które zachodzą w naszym ciele czego efektem ubocznym może być właśnie spuchnięta dłoń:
Ciąża
W okresie ciąży kobieta może doświadczyć obrzęku i zwiększonego zatrzymywania wody w organizmie, co może zwiększyć rozmiar jej palców. Po ciąży nie zawsze palce wracają do rozmiarów sprzed ciąży.
Ogólny stan zdrowia
Choroby wrodzone i przewlekłe oraz nasz ogólny stan zdrowie może mieć duży wpływ na rozmiar palców. Nawet zwykłe przeziębienie może w niektórych przypadkach wpływać na ich rozmiar. Tym bardziej choroby w których występuje stan zapalny czy inne schorzenia, mogą wpłynąć na rozmiar palca.
Zmiany hormonalne
Fluktuacje hormonalne, takie jak te występujące podczas menstruacji, również mogą również wpłynąć na opuchliznę i zmiany rozmiaru palca.
Aktywność fizyczna
Po intensywnym wysiłku fizycznym palce mogą być opuchnięte, co może wpłynąć na dobór odpowiedniego rozmiaru obrączki. U niektórych osób nawet intensywny spacer może mieć wpływ na palce.
Stres
Również stres może wpływać na zmiany rozmiaru palca. Większy stres może spowodować puchnięcie palców.
Starzenie się
Niestety.. starość nie radość. W miarę starzenia się ciała, tkanki stają się mniej elastyczne, a to może wpłynąć na rozmiar palca. W niektórych przypadkach palce mogą stawać się cieńsze lub bardziej delikatne.
o swoją wygodę noszenia obrączki, bo w końcu ma ona Ci służyć całe życie! Właśnie dlatego, aby pomóc naszym Klientom i zwiększyć dla nich komfort noszenia obrączek wykonujemy soczewkę w wielu naszych wzorach. A jeśli masz już wybrany model obrączki, ale zastanawiasz się Czy rozmiar palca się zmienia? Jaki jest idealny moment na pomiar palca? to sprawdź nasze inne wpisy na temat obrączek.
Podobało się? Skomentuj i udostępnij :)
Masz pytania? Skontaktuj się z nami: Kontakt
Nasze salony:
Zobacz też nasze inne artykuły:
Soczewka - co to jest i do czego służy?
Jak idealnie dobrać rozmiar obrączek ślubnych?
Zmiana rozmiaru obrączki ślubnej - prawda czy mit?
Szukasz pierścionka? Sprawdź:
Jak wybrać klasyczny pierścionek zaręczynowy z brylantem?
Jaki pierścionek pasuje do obrączki? Praktyczny przewodnik dla mężczyzn szukających pierścionka
Jak zdjąć pierścionek z bardzo spuchniętego palca
Obejrzyj na YouTube: